HAKKIMIZDA

Hakkımızda
 

 

   

Modern işletmeciliği, sürekli iyileşme ve gelişmeyi, yeniliği ve yaratıcılığı ilke edinen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışla, büyük hedeflere hızla ulaşmak için, kaliteyi yaşantımızın bir parçası olarak kabul ettiğimizi taahhüt ediyoruz.

 

Bütün ürün ve hizmetlerimizde temel şart, toplam kalite yönetimi ilkeleri doğrultusunda, kalitede maksimum düzeyi yakalamaktır.

 

Pazardaki rekabet gücümüzü minimum maliyetle, seri ve yüksek kalitede üretim yapmakla elde edebileceğimiz inancındayız. Başarı tüm çalışanların olacaktır.

 

Kaliteli ve deneyimli usta çalışanları ile kaliteyi ön plana çıkararak; hizmetin ve ürünlerin uzun yıllara sarkmasını hedef sayan bir düşünce profili ile hizmete devam etmektedir.

 

Kuruluşumuzun Ana İlkesi tüketiciyi korumak,kalite ve güvendir.İlkemiz bize her zaman olmuştur. Bu sayede de bölgemizde güven sağlanmıştır.

 

 

   
   

Hurda paslanmaz fiyatları

Hurda paslanmaz fiyatları, içerisindeki krom-nikel oranına, miktarına ve bulunduğu konuma göre değişkenlik göstermektedir. Paslanmaz çelik, endüstriyel sektörde yoğun olarak kullanılmakta ve sağlamlığı ile de muadillerinden daha uzun süre dayanabilmektedir. Geri dönüşüm sayesinde paslanmaz kromlar eritilerek tekrar üretime sokulmakta ve maliyetli olan topraktan çıkarma işleminden çok daha maliyetsiz bir şekilde üreticilere ulaştırılmaktadır. Hurda paslanmazlar firmamız tarafından yerinde analiz edilerek alınır ve geri dönüşüme kazandırılır. Sizde elinizde bulunan paslanmaz krom hurdalarınızı iletişim bölümünden bize ulaşarak nakite çevirebilirsiniz.

Ayrıca bize ulaşarak hurda aluminyum fiyatları, hurda kablo fiyatları, hurda kurşun fiyatları, hurda matbaa aluminyum fiyatları, hurda kalay fiyatları, hurda paslanmaz fiyatları.Hurda demir fiyatları, hurda elektrik motoru fiyatları, hurda nikel fiyatları konusunda da bilgi alabilirsiniz.

HURDA PASLANMAZ (KROM) GRUBU

430 paslanmaz hurda fiyatı, 201 paslanmaz hurda fiyatı, 304 paslanmaz hurda fiyatı

430 Hurda fiyatları, 201 paslanmaz Hurda fiyatları, 304 paslanmaz Hurda fiyatları

316 Kalite Hurda fiyatları, 310 Kalite Hurda fiyatları, 304 Kalite Paslanmaz Talaşı

316 paslanmaz hurda fiyatları, 310 Hurda fiyatları, 304 Paslanmaz Talaşı

316 Kalite Paslanmaz Talaşı, 430 Kalite Paslanmaz Talaşı, 310 Kalite Paslanmaz Talaşı

316 Paslanmaz Talaşı, 430 Paslanmaz Talaşı, 310 Paslanmaz Talaşı

 

 

 

Paslanmaz Hurda Türleri   ;


430 Kalite Paslanmaz hurdası   :  Ülkemiz de 430 kalite paslanmaz hurdası sanayi de ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.Sanayi de Makinelere Paslanmaz özelliği katan bu madde  doğada bulunmaktadır.Eritme ısısı diğer paslanmaz hurdalara göre daha azdır.

202 Kalite paslanmaz Hurdası  : Çin kromu olarak bilinen bu paslanmaz hurdasın da bir üst devresi olan 304 Kalite Paslanmaz hurdasının bire bir aynısıdır.Mıknatıs tutmama özelliğine sahip olan paslanmaz hurdalara en iyi ayırma metodu analiz makinesidir.

304 Kalite Paslanmaz  Hurdası (Krom)  : Günümüz de Paslanmaz hurdası denildiği zaman akla ilk gelen metal 304 Kalite Paslanmaz hurdasıdır.Ülkemiz de eritimi yoktur.Gerek sanayi olarak gerek te mutfaklarımız da yaygın bir şekilde kullandığımız Paslanmaz hurdasını mıknatıs tutmaz .

304 PASLANMAZ NEDİR?
304 kalite paslanmaz çelik, paslanmaz çeliğin temel çeşitlerinden biri olup, en yaygın kullanılanıdır. Bu paslanmaz çelik kalitesi; kimyasal bileşiminin, mekanik özelliğinin, kaynak yapılabilirliğinin ve korozyon-oksidayson direncinin fiyatına oranla çok iyi olması sebebiyle tercih edilir. Bu paslanmaz çelik kalitesi piyasada kolay bulunabilirlik açısından, kolay şekil verilebilmesi açısından ve rahat kaynak yapılabilmesinden ötürü en sık tercih edilen paslanmaz kalitelerinden birisidir. Bu kalitedeki malzemelerin korozyona dayanımı 303 kalite paslanmaz çeliklere oranla daha yüksektir. 304 kalite paslanmaz öztenitik paslanmazlar grubuna girmektedir.

 

KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
304 kalite paslanmaz çelik, dünyada en yaygın olarak kullanılan paslanmaz çeliktir. Üretim kolaylığının yanı sıra, birçok ortamda farklı şekillerde kullanılabilmesi, bu kalite paslanmaz çeliğin dünya üzerindeki en yaygın paslanmaz olmasının sebebidir. Aşırı zorlu ortamlar için uygun olmasa dahi, standart koşullarda fiyat-performans açısından en üstün paslanmaz kalitelerinden birisi olan 304 kalite paslanmaz, özellikle günlük hayatta hemen hemen her alanda kullanılmasıyla günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir.

 

316 PASLANMAZ NEDİR?
316 paslanmaz çelik, 304 kalite paslanmaz çeliğin içerisine molibden ve daha fazla nikel eklenerek elde edilen bir paslanmaz çelik kalitesidir. Bu içerik sayesinde 316 kalite paslanmaz çeliklerin korozyona dayanımı sert koşullu ortamlarda dahi (deniz suyu, asidik sıvılar vs.) çok iyidir. Ayrıca 316 kalite paslanmazların kopma dayanımı (ultimate strength), 304 kalite paslanmazlara oranla çok daha yüksektir. 316 kalite paslanmaz çelik 1.4401 kalite paslanmaz çelik olarak da adlandırılmaktadır.


KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
316 kalite paslanmazların malzemenin yüksek kalitede olması nedeniyle geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Örneğin, aşındıran sıvıların tanklarında ve saklama kazanlarında, kimya ve petrokimya endüstrisinde, buhar kazanlarında, boya endüstrisinde, gıda tesislerinde ve madencilikte sıklıkla 316 (1.4401) ve türevindeki kalitelerde paslanmaz çelik malzemeler kullanılması tavsiye edilir.

 

430 PASLANMAZ NEDİR?
430 kalite paslanmaz çelik özellikleri bakımından ferretik sınıfına giren, düşük karbonlu ve krom içerikli bir paslanmaz çelik kalitesidir. 430 paslanmaz malzemelerin kaynak yapılabilirliği sınırlıdır. Öte yandan 430 paslanmaz çelikler nikel ve molybden içermedikleri için 300 serisi paslanmaz çeliklere oranla fiyat açısından daha uygunlardır. Bu kalitedeki paslanmazlar kullanıldığı malzemelerde iyi bir yüzey görünümü sağlarlar. 430 kalite paslanmaz çelik malzemeler Nikel içermediği için mıknatıslanma yapabilir. 430 kalite paslanmaz çelik 1.4016 paslanmaz çelik olarak da adlandırılmaktadır. X6Cr17 olarakta adlandırılabilen bu paslanmaz çelik kalitesi ısıl işlem görmez ve 431 kaliteyle sıklıkla karıştırılabilmektedir. 430 ve 431 kalite malzemeler birbirlerinden oldukça farklı paslanmaz çelik kaliteleridir ve hiçbir açıdan benzememektedir.

 

KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
430 paslanmaz çelik çubuk ve bu kaliteden üretilen malzemelerin kullanımı son dönemlerde dünyada ve Türkiye'de hızlı bir biçimde artış göstermektedir. Bu kalitedeki malzemelerin hareketli parçalarda ve çarpışmanın olduğu parçalarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. 430 paslanmaz çubuk çeşitli şekillerde işlenerek dekoratif amaçlı yapılarda, otomativ endüstirisinde, yıkama makinelerinde, parlak yüzey istenen uygulamalarda, ev gereçlerinde ve mutfak eşyalarında kullanılmaktadır. Özellikle bulaşık makinelerinde ve buzdolaplarında sıklıkla 430 kalite malzemeler kullanılmaktadır.

 

NİKEL NEDİR?
Nikel (Ni) periyodik cetvelin VIII'inci grubunda yer alan gri-beyaz renkte metal element. Yeryüzünde en büyük nikel yatakları Kanada'dadır. Doğal olarak sülfürlü ve arsenikli kobalt ve demir cevherlerinde nikolit (NiAs) ve milerit (NiS) alaşımları hâlinde bulunur. Başlıca cevheri olan pentlandite, pirotitin (FeS) içinde rastlanır. Cevherinin kavrulmasıyla elde edilen oksidinin karbon monoksitle indirgenip elektroliz yöntemiyle saflaştırılmasıyla üretilir. Sert ve ferromanyetik bir metaldir. Hava ve suya karşı dayanıklıdır. Asitlerden yavaş etkilenmekle birlikte seyreltik nitrik asitten çok etkilenir. Derişik nitrik asit ise nikeli pasifleştirir. Birçok alaşımın bileşimine girer. Nikel-krom alaşımları yüksek sıcaklıklarda oksitlenmeye dayanıklı olup, elektrik fırınlarında ısıtıcı olarak kullanılır. Nikel levhalar elektrikli kaplama işlerinde anot, toz nikel de hidrojenleme işleminde katalizör olarak kullanılır. Nikelden madenî para ve demir-nikelli Edison akümülâtörleri yapımında da yararlanılır. Sülfürik asitle verdiği bir tuz olan nikel (2) sülfat (NiSO4.7H2O), yeşil renkli olup nikel kaplama banyosunda elektrolit olarak kullanılır.

 

KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
Paslanmaz çelik başta olmak üzere, korozyona dirençli alaşımların eldesinde kullanılır. Bakır-nikel alaşımlarından yapılan tüpler, deniz suyundan tatlı su elde edilen tesislerde kullanılır. Madeni paraların, nikel-kadmiyum pillerin ve zırh kaplamalarının yapımında da yararlanılır. Nikel kaplama, diğer metalleri koruyucu özelliktedir. Korozyona karşı dayanıklı oluşu nedeniyle, elektrolizle kaplama işlemlerinde de tercih edilir.

 

 

 

   
         
Copyright © 2021. tasarım web dizayn